با توجه به پیشرفت‌های روز افزون تکنولوژی کامپیوترها و همچنین رشد تأثیر نرم‌افزارها در زندگی روزمره تک تک افراد جامعه، آموختن چگونه کار کردن با نرم‌افزارها یکی از اولویت‌های همه اقشار جامعه است. مدرسین نرم‌افزارهای گروه آموزشی مداد پلاس که هر یک دارای تجربه طولانی در تدریس نرم‌افزار تخصصی خود هستند، تلاش کرده‌اند که در فشرده‌ترین زمان ممکن، ویدیوهای آموزشی را برای شما مخاطبین عزیز تهیه کنند.

هدف اصلی در تهیه این فیلم‌های آموزشی، کاربردی بودن آن‌ها به دور از بسط اضافی جزئیات است. در ویدیوهای آموزشی نرم‌افزارهای مجموعه مداد پلاس تلاش شده است تا با ذکر مثال‌های متنوع، مخاطبان تا حد امکان با ریزه‌کاری‌های هر نرم‌افزار آشنا شوند.

آموزش نرم‌افزارهای تخصصی گروه مداد پلاس که توسط نخبگان هر نرم‌افزار تهیه شده است، برای دانشجویان مهندسی و فارغ التحصیلان آماده ورود به بازار کار قابل استفاده هستند. در این آموزش‌ها تلاش شده است تا مفاهیم مهندسی مورد نیاز برای کار با نرم‌افزار هم پوشش داده شوند. در مقابل، نرم‌افزارهای عمومی نیز که بیشتر شامل نرم‌افزارهای گرافیکی هستند، برای همه افراد با هر سن و تخصصی قابل استفاده هستند.